СТОП НА СТАРЕЕЊЕТО СО REGENECOLL+ – Британскиот премиум бренд,  отсега и во Македонија!Сакате на природен начин да изгледате свежо и негувано после 35 година?


Барате решение за болките во мускулите и зглобовите?

Одговорот е КОЛАГЕН, со кој ќе ги избегнете козметичките третмани и хируршки интервенции.


Колагенот е структурен протеин кој најчесто е застапен во тетивите, коските, кожата и ‘рскавицата и е од особена важност  за одржување на цврстината и еластичноста на кожата.

Зошто токму рибји колаген?


Со годините промените на кожата стануваат видливи. Веќе по  25-та година од животот, телото губи многу повеќе колаген отколку што нашиот организам произведува. Првите видливи промени се тенките линии или ситните бори, кои се резултат на губење на тонот и еластичноста на кожата.  Потребата од дополнителна нега, за сочувување на младешкиот изглед е акцентирана на возраста по 35-та година од животот,  кога повеќе од 30% од природните резерви на колаген во организмот исчезнуваат.

Ни треба совет од експерт ?!

Британскиот хит производ Regenecoll+ oбезбедува дневна доза од 5g природен колаген добиен од висококвалитен бакалар, уловен од кристално-чистите води на Северноатланскиот океан.

Клиничките истражувања спроведени од научници при Универзитетот Киел, Германија и експерти од Норвешка ја утврдуваат ефикасноста на рибјиот колаген. Поточно, со секојдневен внес од 10g рибји колаген во период од 8 недели се зголемува хидратацијата на кожата за 34%, се зголемува тонот на кожата, кожата е еластична и затегната,  се намалува болката во зглобовите, се обновуваат повредените лигаменти и се зајакнуваат коските поради што посебно се препорачува за брзо заздравување на различни повреди и фрактури.

Regenecoll+ содржи хидролизирани колаген пептиди тип 1 од риба, односно колаген за кој е докажано дека телото го апсорбира 1.5 пати поефикасно од колагенот кој е внесен од други извори. Најважните елементи, кои експертите ги сметаат за предност на рибји колаген се: глицин, пролин и хидроксипролин – аминокиселини кои ги стимулираат клетките во кожата, коските и сврзните ткива, доведувајќи до производство на нов колаген.

Лесно, питко и корисно …

Regenecoll+,  е без вкус и мирис, со 100% растворливост во течност. Комбинирајте го како обичен напиток, со вода, чај или сок, во било кој дел од денот.

 САМО 8 НЕДЕЛИ – И РЕЗУЛТАТОТ Е ОДЛИЧЕН …

Погледот во огледалото секогаш ни ја покажува вистинската слика, која не секогаш ни се допаѓа. По само 8 недели употреба на Regenecoll+,  насмевката и чувството на задоволство ќе бидат наше секојдневие. Одберете интензивен режим со цел максимални и видливи ефекти на кожата, косата и ноктите, како и регенерација на коски, зглобови и лигаменти. Препорачана  доза за употреба е внес од 2 ќесички (2х5g) рибји колаген Regenecoll+ дневно во период од 8 недели.

Младешкиот изглед  е резултат на континуирана грижа која се рефлектира со  мазна кожа, коса и нокти, како и витални коски и зглобови, и тоа само со континуиран секојдневен внес на 1 ќесичка (5g) рибји колаген Regenecoll+.

Што рекоа потрошувачите?

Почнете на време! Не чекајте брчките да станат видливи!

По многубројни третмани за намалување на мозолките на моето лице, решението го најдов во рибји колаген Regenecoll+. По неколку месеци бев изненадена од позитивните промени. Моето лице изгледа почисто и посвежо, косата е поздрава и расте многу побрзо, како и трепките.“Марија, 29.

Започнав да го користам Regenecoll + пред 3 месеци заради болка во колената, и разликата е доста впечатлива. Болката во зглобовите значително ми се намали. На почетокот беше суптилно, но после 2 месеци навистина го забележав подобрувањето. Секако и лицето ми изгледаше посвежо, што е дополнителен бонус.“Виктор, 42

„На почетокот бев доста скептична, но по 2 месеци редовна консумација на Regenecoll+ мојата коса и нокти станаа поцврсти. Кожата изгледа  посјајна и помалку се иритира“.Даниела, 53.

ПОБАРАЈТЕ REGENECOLL по најповолна цена од само 70 денари ќесичка или пак 1960 денари за кутија со 28 ќесички за кура од 1 месец.

Ексклузивен застапник за  премиум брендот од Британија – ВИТАЛИА.

Достапен: Во сите специјализирани продавници на Виталиа

Health food store: ул. 50та Дивизија, бр.16 (Клинички Центар)

Health food store : ГТЦ Приземје лок.бр. 2 ( Жена Парк)

Телефон за нарачка: 02 3 217 177 со бесплатна достава