Со овој вкусен пијалок на Доктор Оз, ќе престанете да качувате килограмиСпецијален пијалок на познатиот доктор Оз, кој со години е признат во целиот свет, не само што помага за одржување на константна тежина и чистење на вишокот килограми, но влијае и совршено на нашето здравје.


Рецептот по совет на славниот доктор Оз, е многу лесен, и вкусен. Тој се состои од следнава мешавина – се земаат две чинии спанаќ, две краставици, половина лажичка рендан корен од ѓумбир, една глава целер, ситно сецкан магдонос, сок од еден лимон, две јаболки и сок од еден лимон.

Сето ова се става и меле во блендер и се разбива добро, до добивање на целосно хомогена смеса. Пијалокот е повеќе од корисен, а од тоа количество се добиваат до четири чаши – доволни за целиот ден.


Задолжителен услов е да се консумира во текот на денот и да не отстои до следниот ден, бидејќи ги губи корисните состојки. Овој еликсир треба да се подготвува и пие свеж секој ден – до добивање на саканите резултати при слабеење или за општо подобрување на здравјето.