Што ќе се случи со времето денесПод влијание на топла воздушна маса од јужните географски широчини во текот на денешниот ден (11.04.2017) времето во државава ќе биде претежно сончево и топло во претпладневните часови додека попладне поради развој на облачност можен е локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб ветер од променлив правец.


Максималната температура ќе се искачи во интервалот од 17 до 24 степени.

Извор: meteomax.mk