Рецепт за супер напиток кој бргу ја топи маснотијата од стомакотРезултатите се гледаат веќе за една недела,а станува збор за напиток кој, освен што ги топи маснотиите, делува одлично за вашето здравје бидејќи е преполн со антиоксиданси, влакна, витамини…
Сакате да се ослободите од „појасот“ на стомакот тогаш посегнете по напитокот кој е многу лесно да се направи, а помогнува при топење на одвишните маснотии,пишува Top Healthy Life Advices. Станува збор за комбинација на чиа семе, мед,лимон и вода…
Луѓето кои ја испробале оваа метода за слабеење велат дека навистина помогнува, а резултатите се видливи веќе за една недела. Освен тоа,станува збор за состојки кои се многу добри за здравјето така што целото тело ќе има корист од испивањето на овој напиток.
Чиа семето е познато како одличен антиоксиданс, а и преполни се со влакна.
Рецепт:Текстот продолжува на следната страна


Страни: 1 2