Повеќето стилски и најгрди фустани на Американските музички награди 2014Американските музички награди беа доделени за 42 пат на 23 ноември во Лос Анџелес.

И додека сите вперија поглед кон победниците, модните критичари побрзаа да кажат кој достојно се појавил на црвениот тепих, а кој не.


Погледнете дел од фотографиите:

Фото: Getty Images/Guliver Photos