Погледнете како Атиџе и екипата од „Медена Земја“ изгледаат на свеченото доделување на оскарите (Фото)Марко Георгиев на својот Facebook профил објави дека екипата од „Медена Земја“ веќе присуствува на свеченото доделување на оскарите. Тој притоа ја постираше и фотографијата на која се гледа како нашите „ѕвезди“ изгледаат на најголемиот светски настан посветен на филмот и кинематографијата.