Пијте го ова на празен стомак и збогувајте се со стомачните масти | Lady

Пијте го ова на празен стомак и збогувајте се со стомачните масти


1 кг лимони
5-6 врски магдонос
3 литри вода
1 пакетче сода бикарбона

Начин на приготвување:

Измијте го убаво лимонот со ладна вода, а во сад со топла вода ставете сода бикарбона. Ставете го лимонот и оставете да отстои еден час.

Исечете го магдоносот на мали парчиња, вклучувајќи ги и стеблата. Извадете го лимонот од содената вода и исечете го. Земете го магдоносот и лимонот и ставете ги во тенџере. Прелијте ги со 3 литри вода врз нив. Варете на тивок оган околу 2-3 часа. Ќе добиете околу 1,5 литри сируп кој е доволен за 15 дена, ако го пиете редовно.

Пијте секое утро на празен стомак. Дозата треба да е еднаква на една ракиена чашка.

 

Страни: 1 2