Пијалоците кои се ефикасни при вежбањеСпортските пијалоци нема да ве натераат да скокате повисоко или да тренирате побрзо. Тие едноставно пополнуваат хранливи материи кои заработуваат преку потта. Но, има пијалаци, кои навистина се ефикасни при вежбање. Важно е да не останувате дехидрирани, па затоа пијте многу вода и пробајте ги следниве пијалоци :


Сок од цреши

Доза: ½ чаша


Кога да се пие: Секој ден во текот на една недела пред важен спортски настан (маратон, трка) и т.н.

Предности: Се зголемува издржливоста на спортистите и тие доживуваат помалку болка по мускулите или некакво воспаление.


Страни: 1 2 3 4