Новиот пентхаус на Џенифер Лопез за $ 22Џенифер Лопез си купи нов стан во една од најпрестижните згради во Менхетн – The Whitman. Во неа живеат уште Челзи Клинтон, Џеф Гордон, хеџ фонд менаџерот Џон Силвец и други ВИП личности.


Цената на живеалтиштето на поп ѕвездата е 22 милиони долари. Пентхаусот има поглед на Медисон Сквер Парк и зафаќа површина од 603 квадратни метри.

Во него има 4 спални, 6 бањи и четири тераси. Областа само на терасите е 280 квадратни метри. Таа поседува и приватен лифт.


Погледнете неколку фотографии: