Од среда не очекува заладување и ниски температуриУтре во Македонија ќе имаме сончево со слаб северен ветер. Наутро ќе има услови за појава на магла по некои котлините.


Температурата ќе биде од 8 до 16 степени.

Од среда може да се очекува постепено спуштање на студена воздушна маса од североисток.


Со ова ќе дојде до значително заладување, особено во четврток и во првите денови од новата 2016 година, кога на повеќе места и дневните температури ќе бидат под 0 степени.