НОВО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Вечерва пристигнува новото невремеВo среда попладне и кон крајот на денот ќе има зголемување на облачноста и услови за краткотраен локален дожд со ретки грмежи. Во четврток (01.09.2016) во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со дожд и грмежи, пишува метео24.мк.


Услови за поинтензивни атмосферски процеси локално ќе има во западните, крајните североисточни, во источните и во југоисточните предели.