Новата 3D диета – хит на сезонатаИзлегува дека 3D диетата е релативно нова, но веќе има многу следбеници. Во основата на 3D диетата е потрошувачката на големи количества зачини од три групи – црвени, жолти и зелени кои се со светло изразени квалитети за слабеење.


Диетата трае 28 дена диетата. Тоа ” 3D ” се однесува на трипартитната акција на оваа диета: губење на тежината, потенка половина и послаби колкови.

Изберете опција од предложеното:


1 Појадок:
јогурт ( 100гр ) со една лажичка цимет + 1 банана ;
овошен јогурт со мусли со свеж ѓумбир – 5грама ;
пржени јајца со домати, кромид, половина лажичка босилек и оригано.

2 Појадок:
портокал со цимет
јогурт, миризлива со цимет и ѓумбир
чаша топло чоколадо со чили

ручек:
200 грама зеленчук + 50 грама мисиркино на тава со 2 лажици слатка црвена пиперка
задушени треска со зеленчук, зачинета со една лажичка босилек, рузмарин и оригано

Ужина:
јаболко и вода со лимон

вечера:
салата со пиперки и јајца со нотка чили
печени јаболка со цимет и суво грозје