Никогаш не сте виделе ваква венчаница!Венчаницата на актерката Пајпер Перабо предизвика стотици коментари и погледи. Ѕвездата од филмот “Грозни како смртта” склучи брак со продуцентот Стивен Кеј. Младоженецот имаше избрано костим во контраст со гламурозниот фустан на невестата.


Ова е прв брак и за двајцата. Пајпер и Стивен се запознаа за време на снимањето на хит шпионскиот серијал (“Covert Affairs”).

Погледнете дел од фотографиите на младоженците: