Неделен хороскоп од 25.09 до 01.10 – Среќата ќе ги следи Близнаците, Девицата и РибитеОвен: Овенот треба да го задржи својот внатрешен оган кој ги води низ предизвиците до ѕвездите. Астролозите препорачуваат да поминуваат повеќе време надвор и помалку да се грижат за ситниците. Посебен успех ги очекува оние Овни кои ќе научат да ги контролираат своите емоции. Во бизнисот, важно е да најдете малку трпение. Во љубовта среќата ќе им се насмевне на оние кои бараат сродна душа.


Бик: Се ќе биде како што сака Бикот, но бара малку трпение, време, труд и самодоверба. Оваа недела припадниците на овој знак можат да откријат нови тајни на успехот. Не заборавајте да се одморите во оваа бесконечна серија на обврски. Тоа значи дека викендот треба да биде резервиран за релаксација, а не да се трудите да ја достигнете работата во канцеларија. Неделата е поволна за учење и барање нови работни места.
Текстот продолжува на следната страна

Страни: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11