Направете разлика: Погледнете како изгледаат белите дробови на заразени со корона кај вакцинирани и невакцинирани! (ФОТО)Рендгенски снимки кружат низ социјалните мрежи кои ја откриваат разликата што ја прават вакцините против ковид во однос на белите дробови без заштита кога се нападнати од вирусот.


Овие снимки ги објави лекарот Д-р Гасан Камел, директор за медицинска интензивна нега во Универзитетската болница во Мисури. Тој успешно лекувал илјадници луѓе со вирусот од почетокот на пандемијата.

Погледнете ги фотографиите на следната страна


Страни: 1 2