Најстилски човек во светот е …Тој често е врвот на топ листите за најпосакуван маж на планетата, но изгледа пејачот Џастин Тимберлејк е на пат да го префрли и убавиот Дејвид Бекам во категоријата за стилски маж во светот.


38-годишната фудбалска легенда Бекам, тешко ќе ја задржи круната за најстилен маж, имајќи го предвид типот на Тимберлејк во последните години.

Дигиталниот телевизиски канал Fashion One Television состави рејтинг за повеќето стилски мажи на планетата, во која место наоѓаат уште актерите Рајан Гослинг, Џејмс Франко и Бредли Купер.


Ова беше годината на Џастин. Тој не само што се врати на музичката сцена и под светлата на рефлекторите, но и покажа огромна доза стил и сексапил за време на сите јавни појави”, коментира портпаролот на телевизискиот канал.