На која модна икона личиш? (тест)1. Каква е твојата боја на косата (или онаа која претпочиташ да ја имаш)?
а) светло канелена
б) руса
в) темно канелена
г) црна


2. Кој квалитет те прави уникатна?
а) упорноста
б) добрината
в) посветеноста
г) убавината

3. Што бараш во еден маж?
а) душевната близина
б) сензуалност
в) заштита
г) топлина


4. Со кое животно би се споредила?
а) лавица
б) лебед
в) мачка
г) срна

5. Како ќе се облечеш за некој голем настан?
а) многу краток фустан
б) фустан во стил на принцеза
в) елегантно кратко здолниште
г) долг црн фустан

6. Најмногу горда со своите …
а) усни
б) коса
в) гради
г) очи

7. Женственост е синоним на …
а) Крутост
б) класа
в) спонтаност
г) чувствителност

8. Кој детал е од суштинско значење?
а) кармин
б) обетки и појас
в) тенки високи потпетици
г) очила

9. Кои се твоите омилени мириси?
а) сензуална и препокривка
б) благи со овошна арома
в) егзотични и зачинети
г) деликатни и флорални

10. Која современа актерка претпочиташ?
а) Анџелина Џоли
б) Никол Кидман
в) Моника Белучи
г) Натали Портман

11 За една романтична вечера (а можеби и уште нешто …)
а) ќе ја ароматизираш куќата
б) ќе ја наместиш собата со вкус
в) ќе се обложиш на водич за подготовка на храна-афродизијак
г) ќе посветиш внимание на музиката

12 Која сезона ја претпочиташ?
а) есен
б) зима
в) лето
г) пролет

13. Што претпочиташ да добиваш од твојот партнер?
а) Накит
б) цвеќиња
в) долна облека
г) чоколадни лакомства

резултати:

Најмногу одговори а)
Мерилин Монро – вечниот секс симбол во историјата на киното со својата сензуална женственост. Да, се однесува и за тебе. Интелигентна и способна, кога ќе си поставиш цел, не запираш пред ништо, додека не ја реализираш. Никогаш не го оставаш својот изглед на случајноста, зашто си свесен за фактот дека и најмалиот детал има значење.

Најмногу одговори б)
Грејс Кели – принцезата на Холивуд. Не би можело да биде нешто друго. Нејзината приказна раскажува дека токму таа со својата убавина фасцинирала милиони гледачи, вклучувајќи го и принцот на Монако, Рение. Ти си како неа – елегантна, мистериозна, дури понекогаш неостварлива. Твојата женственост е составена од стручни дизајнирани гестови и беспрекорна, обесхрабрувачка насмевка. Слатка, нежна и воздржана, ти поседуваш силен карактер и исклучителна решителност.

Најмногу одговори в)
Софија Лорен – актерката, која најдобро ја отелотворува убавината на Медитеранот. И ти како неа поседуваш природна чувствителност и жив карактер. Приврзана, заштитува … тебе ти се допаѓа да ги фатиш мажите за грлото. Знаете што сакате и како да го добиете.

Најмногу одговори г)
Одри Хепберн – тенка фигура, очи на срна, неповторлива елеганција. Оваа убавица заведува со својата природност, надворешност и незаборавни изведби. Токму како оваа прекрасна актерка ти поседуваш чувствително срце и секогаш си подготвена да им помогнеш на луѓето во потреба. Интелигентна, иронична и длабока, твојата женственост е составена од нежност, имагинација и малку магија.