Магичен пијалок ги отстранува белите коси! Еве ги тајните состојки!Сите кои го искусиле овој лек ќе речат дека овој пијалок сигурно го подобрува видот и здравјето на кожата.


Состојките потребни за овој неверојатна пијалок:

200 гр. ленено масло


4 лимони

3 чешниња лук (мал)


1 кг мед

Метод на приготвување:

Ставете и лимоните и лукот во блендер и потоа мешајте ги добро. Треба да излупите само 2 од лимоните, пред да ги пуштите во блендер. Потоа, додадете мед и ленено семе и промешајте повторно. Ставете ја добиената смеса во стаклен сад и затворете го добро со капак. Ставете ја смесата во фрижидер и чувајте ја таму.

Како да го консумирате овој домашен пијалок:

Триесет минути пред секој оброк, треба да се консумира 1 лажица од оваа мешавина. Препорачливо е да се користат дрвени лажици, наместо метални! Консумирајте 3 пати на ден.