Кои се тајните на вечната младост? Како Џенифер Анистон ги живее 50-тите како да има 30 години ?!Нема сомнение дека Friends е серија која стана легенда. Доказ за ова е дека шесте фаворити на гледачите продолжуваат да привлекуваат внимание од малиот екран, 16 години по завршувањето на шоуто.


Сепак, има едно прашање што обожавателите продолжуваат да се прашуваат – Како може Џенифер Анистон сè уште да изгледа исто како што правела во 1990-тите кога ја играла Рејчел Грин? Како и Доријан Греј, ликот на писателот Оскар Вајлд, таа не изгледа дека старее.

И иако ѕвездата е влезена во 51 година на почетокот од овој месец, таа навистина не изгледа повеќе од 30 години. Како стигнува до таму? Се разбира, добрите гени го извршуваат своето влијание, но ако некој не се грижи за нивниот изглед – дури и тие се немоќни во борбата против времето.


Затоа ние сега ќе ви откриеме 5 мали тајни кои и помагаат на актерката:

Страни: 1 2 3 4 5 6