Кои се скриените желби и фантазии на хороскопските знаци


Најчесто читаме за тоа како се снаоѓаат хороскопските знаци во реланиот живот, но дали знаете кои се нивните скриени желби и фантазии? Дознајте подолу.

Овен
Овенот фантазира за патување на најодалеченото и сè уште неоткриено место на планетата на кое уште никој не стапнал. Ако некој прв стапне на такво место, тоа ќе биде Овенот, дури и ако поради тоа сто пати ја прави истата грешка и со главата удира во ѕид. Тврдоглавиот Овен сака во сè да биде прв и најдобар и главно на тоа се сведуваат неговите фантазии.

Бик
Овој хороскопски знак секогаш фантазира за пари, бидејќи на Бикот никогаш не му се доста. Тој сонува за голема семејна куќа со убав двор по која трчкаат неговите деца и кучето. Во оваа фантазија се подразбира дека Бикот ќе седи во удобен стол и ќе ги набљудува додека се мези и пие пиво. Бидејќи е флегма, ни бомба не би успеала да ја прекине оваа фантазија.

Близнаци
Близнаците фантазираат дека се наоѓаат на сто места во исто време и дека можат да изградат цела куќа за два дена. Близнакот фантазира и за удобен тросед од кој го гледа својот омилен филм, телефонира, завршува важна работа преку лап топ кој му е во скутот и пие егзотичен коктел кој го подготвил за само три минути.

Рак
Овој хороскопски знак фантазира за возбудлив и интересен живот. Како многу практични и домашни типови, Раковите во својата мечта се препуштаат на возење со брз автомобил, патување во прекуокеански земји и авантури за една ноќ. Сè за што здодевниот Рак не би се осмелил да го направи во реалниот живот, го прави во својата бујна фантазија.

Страни: 1 2 3