Кои се најгледаните музички спотови на YouTube за 2015?На крајот на секоја година платформата за видео споделување YouTube објавува кои се најгледаните видеа.


Ова се топ 5 најгледани музички спотови за 2015та година.

1. Wiz Khalifa – See You Again ft. Charlie Puth [Official Video] Furious 7 Soundtrack


2. Maroon 5 – Sugar

3. Ellie Goulding – Love Me Like You Do (Official Video)

4. Major Lazer & DJ Snake – Lean On (feat. MØ) (Official Music Video)

5. Taylor Swift – Bad Blood ft. Kendrick Lamar