Кејт Мидлтон со лоши вести за принцот Вилијам и нивното семејствоИ покрај фактот дека 38-годишната Кејт Мидлтон и 37-годишниот британски принц Вилијам веќе одгледуваат три деца, фановите на кралското семејство искрено сакаат сопружниците да ги израдуваат со веста за најмалку уште едно дете.


Честопати има гласини дека војвотката од Кембриџ повторно е бремена, но со тек на време излегува дека е целосна измислица.

Сепак, пред некое време, самата Кејт сподели неколку интересни работи за нејзиното трето дете, принцот Луис.


За време на последното јавно појавување во Бредфорд, во разговор со еден локален човек по име Џош Мекплас, била прашана од него дали сака да стане мајка по четврти пат?!

Како и да е, Кејт рече дека е мала веројатноста повторно да стане мајка.


„Мислам дека Вилијам не сака повеќе деца“, рече војвотката. Сепак, таа не рече дека е против да има друго дете.

Напротив, за време на посетата на Северна Ирска во февруари минатата година, таа изрази желба да го прошири семејството. Во тоа време, таа не беше во можност да се спротивстави на нагонот за доење на петмесечниот син на локален жител и забележа дека бебето е многу убаво. Но, кога ја прашале дали сака повторно да стане мајка, таа се насмеа и одговори дека принцот Вилијам веројатно ќе биде збунет ако се случи тоа.