Ќе има „Сексот и градот” 3Одлични вести за обожавателите на „Сексот и градот” – третиот филм за историјата на Кери, Саманта, Миранда и Шарлот е во процес на развој. Ова го откри актерката Џенифер Хадсон пред меѓународните медиуми.


Пејачката и актерка се појави во улогата на Луис – асистентка на главната хероина Кери Бредшо во првиот игран филм. Сега таа најави дека ќе има уште еден филм.

Претходно оваа година и Сара Џесика Паркер навести дека е можно да има уште една гејмерска лента на хит серијата.