Какво време не очекуваВо текот на оваа недела топлотен бран ќе ја зафати Македонија. Најтопло ќе биде во среда и во четврток кога температурите ќе се движат од 33 до 40 степени (услови за 39/40 степени ќе има во централните и југоисточните предели)

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со мала облачност и многу топло.


Температурата ќе се движи од 30 до 37 степени.

Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 8.


Во Скопје слично време со температура до 35 степени.