Какво време не очекува наредните деновиВремето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со кратки сончеви периоди и со услови за слаб локален дожд. Кон крајот на денот врнежите ќе престанат.

Температурата ќе се движи од 17 до 25 степени.


За време на викендот во Македонија ќе биде променливо облачно и со кратки сончеви периоди. Температурата ќе се движи од 18 до 27 степени.