Какво време не очекува денесВремето во Македонија денес ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер.


Дневната температура ќе се движи од 20 до 32 степени Целзиусови.

Во Скопје ќе следи слично време со температура до 29 степени.


Вредноста на УВ индексот ќе изнесува 8.