Какво време не очекува денесДенес времето во Македонија ќе биде променливо облачно со долги сончеви периоди. Ќе има услови да проврне слаб локален дожд. Ќе дува слаб југозападен ветер.

Температурата ќе се движи од 7 до 13 степени.