Какво време не очекува денесВремето во Македонија утре претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, попладне на места нестабилно со локален пороен дожд и грмежи, особено на исток.


Ќе дува умерен, повремено засилен југоисточен ветер.

Утринската температура ќе биде од 10 до 16, а дневната од 19 до 25 степени.


Во Скопје претпладне ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Попладне облачно со умерен до повремен пороен дожд. Ќе дува и умерен до засилен ветер од југоисточен правец.

Утринската температура ќе биде околу 15, а дневната ќе достигне до 24 степени.