Каков секс сака вашиот партнер според хороскопотАко сте вљубени во овен, не двоумете се веднаш да преминете од зборови на дела. Претставниците на овој знак се секогаш подготвени за експерименти. Тие се верни партнери, но не и ако нивната партнерка не може да ја задоволи нивната сексуална енергија. Овните не можат да бидат во врска со некој кој не може да го следи темпото.


Биковите се сензуални, сакаат нежен секс, а најдобрата љубовна игра за нив е чаша вино, топлото чоколадо или добриот доручек. Важно е сите да станувате полека, без да ви се брза. Биковите се вистинити, додека партнерот не им се умори. Сепак тие не ги сакаат промискуитетните врски, затоа го ставаат квалитетот пред квантитетот.

Близнаците играат со сè, вклучувајќи и во сексот. Добриот разговор за нив е афродизијак. Ако не успеете да ги соблазните со зборови, тогаш не се обидувајте со друго. Тие сакаат еротски приказни, авантуристички секс со костими и маски. Не ги менуваат партнерите лесно, но тешко се решаваат на врска со некого.


Страни: 1 2 3 4