Каков секс го полудува секој претставник од хороскопот | Lady

Каков секс го полудува секој претставник од хороскопот


Девиците се познати како љубители на контролата. Сепак, за кратко сакаат да ја пренесат оваа улога на својот партнер. Ако сепак тоа трае премногу долго, тие имаат тенденција да изневерат, за да ја почувствуваат повторно контролата во свои раце. Ако сакате да возбудите девица – понудете и ново искуство.

Вага

Љубовни писма, вечера со свеќи, милувања и масажи – ова се работи кои дефинитивно претставниците на хороскопскиот знак Вага ги обожава и никогаш нема да престане во тоа. Нежните игри со заби на усните и ушите се исто така сигурен начин да ги полудите од возбуда.

Шкорпија

За шкорпијата вистински афродизијак е кул хумор од страна на партнерот. Ќе им направите сериозен впечаток, ако ги одведете на луксузен одмор или во исклучителен ресторан. Ако ги комбинирате двете работи – претставниците на хороскопските знаци ќе бидат ваши.

Стрелец

Бакнежите по вратот и усните сигурно ќе им се допаднат, но кога овој парк сте исцрпени од сексуални идеи, пробајте со чист планински воздух и екстремни спортови. Стрелците паѓаат и на нестандарен однос на партнерот кон нив.

Страни: 1 2 3 4