Како да ги направите највкусните домашни фурнарини


Направивте одлично мезе или вкусен прелив и сега само ви фали нешто за грицкање.

Ништо подобро од фурнарини.

Состојки

260 г брашно
60 г пченкарно брашно
80 мл масло за готвење
160 мл вода (млака)
1 јајце
1 лажичка сол
1/2 лажичка шеќер
1/2 кесичка сув квасец
малку сусам, сол, црвен пипер, ким (за посипување)

 

Подготовка:

Страни: 1 2