Каде се наоѓаат најубавите мажи на планетатаНајверојатно на секое едно место може да се сретнат прекрасни мажи, но која е дестинацијата каде што веројатноста да се судрите со било кој од нив е повеќе од сто процентна?


Од меѓународното издание Traveler’s Digest се потрудија да ни дадат можен точен одговор на ова прашање, при што направија сопствено истражување, во кое дошле до заклучок дека најубавите мажи се наоѓаат на следниве дестинации:

10 . Даблин, Ирска


На крајот се покажа дека масовната идеја за грубите Ирци е целосна заблуда. Очигледно меѓу здравите ирски момци со пивски стомаци, пеги по лицето и целото тело и снежнобелите лица има и такви кои вложуваат сериозни грижи за својот изглед. Несомнено еден од нив е Колин Фарел.

9 . Сеул, Јужна Кореја

Јужна Кореја, Сеул не се врзуваат во една реченица за повеќето дами, но локалниот актер Квон Санг – Ву – може да ги промени првичните предрасуди во врска со јужнокорејските мачовци.

8 . Кан, Франција

Самото име на градот – ” Кан ” создава чувство на неповторлива романтика, убавина и уште нешто … Неслучајно градот е атракција за голем дел од холивудските ѕвезди.

7 . Кезон, Филипини

Една доста атрактивна дестинација наоѓа место на оваа листа – Кезон. Искрено пред тоа не сум слушнал никогаш, дека постои такво градче, но таму е родена шармантната филипинска актери – Дингдонг Данте.

6 . Фритаун, Сиера Леоне

Сигурно многу од вас не слушнале за државата Сиера Леоне, но имаат слушато за африканката Адонис О’Холи – мистер Африка 2012.

5 . Сан Хуан, Порторико

Порторико се пофали како една од најпознатите туристички дестинации во светот. Веројатно тоа се должи на неверојатно прекрасните плажи и мноштвото забава и задоволства кои ги нуди островчето. Неспорно меѓу нив се локалните момци со тен тела, длабоки црни очи и неверојатна насмевка. Ако не верувате, тогаш ќе одбележам само дека Рики Мартин е роден во Сан Хуан.

4 . Мајами, САД

Соларниот град Мајами е едно од местата каде што веројатноста да сретнете ” убав човек ” е 100% . Плажите се секогаш преполни со топли и добро одржувани џентлмени кои секогаш се отворени за нови авантури.

3 . Истанбул, Турција

Мегаполисот Истанбул се најде на третата позиција, како одлична дестинација за убави мажи.

2 . Мадрид, Шпанија

Сигурно ќе се согласите со овој избор, имајќи ја предвид убавината на шпанските мадриски мажи.

1 . Хавана, Куба

Кога станува збор за атрактивни мажи со чоколаден тен, Кубанците се вистински нивни нипретставници.