Исповед од ТикТок: Се шокираше кога направи ДНК-тест и откри семејна тајна чувана со годиниВо 21 век, достапни се домашни ДНК тестови за да се утврди нечиј однос и потекло, пишува „Вечерни новости“. Сепак, понекогаш, освен што се интересни, овие тестови можат да ни откријат и многу полоши работи, како што беше убедена една девојка која ја кажа својата исповед на ТикТок. Кејт Мекдоналд откри како нејзиниот татко решил да донира ДНК-тестирање на предците на целото семејство за Божиќ пред неколку години. Таа направила тест и се изненадила кога открила дека воопшто не е од Ирска, како што мислела, но дека 75 проценти е Норвежанка, а останатите проценти дека е Германка и Британка. „Цел живот се сметав себеси за Ирка, бидејќи моето презиме е Мекдоналд, а косата ми е портокалова“, рече таа. Таа открила дека нејзиниот татко всушност не бил нејзин биолошки татко, па во паника ги повикала тетките и мајката, која била единствената што не била изненадена. Наскоро дознала дека нејзиниот биолошки татко бил стар семеен пријател, инаку директор на голема компанија кој веќе имал три ќерки. Возела низ половина држава за да го пречека, но кога слушнал кој дошол во неговата канцеларија, тој одбил да ја прими.


„Се обидов да му дадам писмо и сè што сакав да му кажам беше„ благодарам “затоа што сум среќна што сум воопшто жива“, рече таа. Нејзиното видео на ТикТок е прегледано повеќе од 3,6 милиони пати.

@fretlessfeline#stitch with @meezersqueezer This is the first time I have said this on the internet and my soul just sighed. #fyp #Ancestry #ancestrydna♬ original sound – Cat McDonald