Ирина Шејк и пролетно-летната колекција чевли на XtiРускиот супермодел Ирина Шејк била лице на десетици модни кампањи, а фотосесијата и дизајнерските чевли се само дел од професијата на синооката бринета.


 

Најновата модна кампања на 28-годишната руска убавица е поврзана со најубавите чевли и пролетно-летните трендови за 2014 година.


 

Во оваа фотосесија моделот ја претставува новата колекција на шпанскиот бренд чевли Xti. За фотографиите на Ирина се погрижи британскиот модел Стивен Џејмс, а резултатот од работата на моделите е повеќе од импресивна.