Хит низ целиот свет за рамен стомак: Како да направите вода, од која се слабееНутриционистот Синтија САС, кој го измисли овој пијалок, вели дека освен што ги топи килограмите,овој пијалок има и позитивен ефект врз варењето и ја намалува надуеноста.


Потребни ви се:

* 8 чаши вода
* 1 лажиче изрендано корени од ѓумбир
* 1 свежа излупена краставица и исечкана на тенки парчиња.
* 1 среден лимон
* 12 листови нане


Подготовка: Сите состојки се мешаат со вода и се оставаат да преноќат.

Пијалокот се пие на следниот ден!

Диетологот тврди дека со умерена физичка активност и редовно конзумирање на овој пијалок задолжително ќе се снабдете со рамен стомак.