(ФОТО) Една шоља од овој пијалок секој ден ќе ви согорува и’ по 2,5 сантиметри маснотии!Оваа мешавина не само што е здрава и ефикасна туку влијае и на вашата диета и исхраната која веќе ја користите.
Ако имате проблеми со мрсните наслаги и сакате во својата диета да додадете некоја природна состојка – ова е вистинско решение за вас.Многу е лесно за подготовка и освежува.
Се’ што ви е потребно се лимон и ѓумбир. Подготовката е многу едноставна и не бара многу време. За почеток исечете лимон и ѓумбир на коцкички. Во една длабока линија ставете го ѓумбирот и истурете млака вода, за да отстои. Кај овој процес е важно дека водата во која стоел ѓумбирот е полна со хранливи материи.
Откако ѓумбирот отстојал во вода, извадете го и префрлете во тегла, користете го при готвење. Потоа во сокот од ѓумбир додајте лед.
Исечкајте лимон и додајте преку смесата и ледот и готово! Овој пијалок ќе ви помогне да се ослободите од вишокот маснотии. Кај некои резултатите се и’ до 2,5 см дневно, ако пиете секој ден. Ако подготвите поголемо количество чувајте го во фрижидер.