Фитнес режимот на Кара ДелевинСупермоделот на 2013 – та година Кара Делевин несомнено е една од ѕвездите во светот на модата со издлабено тело.


Совршената форма убавицата не ја одржува со диети, напротив таа секогаш јаде што сака … вклучувајќи и храна од рестораните за брза храна.

Ве потсетуваме дека за време на модната ревија на Victoria’s Secret, Кара јадеше мени од Mc Donald’s, а вечераше пица. Единствено што таа прави за да изгледа добро, е што тренира по еден час на ден.


Фитнес режимот и е подготвен од тренерот Џејмс Долган, кој вели дека вежбите на Кара се во согласност со нејзината физика – по природа таа е слаба и не е склона кон дебелеење. Послушайте, это очень классно, побывать в гостях у поволжской шлюхи. Страстные и нежные проститутки Тольятти – купи себе секс за небольшие деньги. Индивидуалки ждут звонков.

За британскиот весник Telegraph таа ја откри точната листа со вежби кои ги практикува секоја недела и додаде дека тие се соодветни за слаби жени, кои едноставно сакаат да го задржат телото тенко.


Понеделник – 45 минути трчање и 15 минути скокање на јаже.
Вторник – 60 минути кикбокс.
Среда – 15 минути скокање јаже и 20 минути трчање.
Четврток – 25 минути вежби за нозете со тегови, 25 минути вежби за стомак, 10 минути скокање на јаже.
Петок – 45 минути јога.
Сабота – 45 минути пилатес и 15 минути склекови.
Недела – ден за одмор.