Еве кои се најсексипилните жени во светот за 2015 годинаБританската актерка и модел Мишел Кајген е прогласена за најсексапилна жена на светот во 2015 година, според анкетата на читателите на машкото списание FHM.


“За Мишел гласале повеќе од 1 милион луѓе”, соопштија од редакцијата на списанието.

Во првата петорка влегуваат уште Кенди Џенер, Џенифер Лоренс, Кејт Аптон и Каролин Так.


28-годишната Мишел е затемнета со својата убавина од далеку прочуените имиња од женскиот шоу бизнис како Ријана / на 23-то место /, Бијонсе / 19-та / и Кејти Пери / 25-та /.

Британската актерка и друг пат ги привлекувала погледите на мажите со своите природни убавини.

Пред две години таа беше прогласена за најтоплата жена во светот, а минатата – за жената со најсекси тело за на плажа.