Еве каде ја пронајдоа исчезнатата Драгана БошковскаСемејството на 27 годишната Драгана Бошковска од Скопје, штотуку ја пронашло во обложувалница во скопската населба Кисела Вода.
За девојката имаше апел за помош да се пронајде, отакако во петокот вечерта во Влае исчезнала.


Потрагата е успешна, а Драгана е повторно со своето семејство, информира нејзината сестра за „Слободен печат“ заблагодарувајќи им се на граѓаните за солидарноста.