Ева Мендес е најсексапилната жена над 40 годиниЕва Мендес неодамна наполни 41 година и нема ниту една друга жена на светот, која заслужува да ја добие титулата “Најсекси над 40”.


Таа e американска актерка со кубанско потекло која е родена на 5 март 1974 година. Глумела во филмовите: „Излезни рани“ (2001) со Стивен Сигал, „Брзи и Бесни“ (2003), „Без време“ (2003) со Дензел Вашингтон, „Љубовен терапевт“ (2005) со Вил Смит и „Ghost Rider“ (2007) со Николас Кејџ.

Студирала на „Државниот Универзитет на Калифорнија“, а подоцна го напуштила и се посветила на актерството. Има една сестра – Џенет и таа живее во Лос Анџелес. Ева долго време веќе е во врска со Џорџ Гаргуревич. Моментално живее на Холивуд Хилс. Кога нема обврски сака да слуша музика, да вози велосипед, да скија и да се качува по планини.


Погледнете ги фотографиите кои ќе ви ја докажат нејзината шармантност и сексипилност:

Страни: 1 2