ENRIQUE IGLESIAS лично ги покани фановите на спектакл во СкопјеEnrique Iglesias, лично ги покани македонските фанови преку неговата официјална Фејсбук страница (која има над 50 милиони фанови), на концертот кој ќе се одржи идниот понеделник (20.06.2016), во ВИП Арената на СЦ „Борис Трајковски”.
Енрике во Скопје доаѓа во рамките на светската турнеја „Sex and Love” во која го промовира својот последен студиски албум. На македонската публика, меѓудругото, ќе и` се претстави со сите негови досегашни хитови, вклучувајќи ги последните и можеби најпопуларни „Bailando”, „El Perdon”, потоа, „Not In Love”, „Hero”, „Tonight”, „Bailamos”, „I Like It”… кои несомнено беа на челните позиции на разни топ листи во светот.


Во прилог, линк од видеото, од официјалната фејсбук страница на Enrique Iglesias