Домашен балсам за усни со чоколадо на кои ни партнерот нема да им оддолееОваа зима заштити ги усните со миризлив балсам направен целосно од природни состојки.

Потребни состојки:
2 лажици маслиново масло
1 лажица бел или жолт пчеличен восок
1 капсула витамин Е
1 лажица какао
10-12 капки есенцијално масло по желба


Како да го направите балзамот прочитајте на следната страна:

Страни: 1 2