Loading...

Домаќински трикови : 10-те тајни за убивање на лошите мириси


Вистината е дека дури местото да изгледа уредно визуелно одделни делови може да не мирисаат премногу добро.

Еве како да се справувате:

1 . Парфимирање на целиот дом

Сипете 2 капи екстракт од ванила (може и друго по избор) во шолја за кафе, ставете ја во рерната и оставете ја таму за 1 час на температура од 150 степени. За 20 минути целата куќа ќе мириса преубаво.

2 . Фрижидер

За да мириса секогаш пријатно, направете го следново: земете тегла и направете многу мали дупки на капакот; до ¾ од теглата наполнете ја со сода бикарбона, но уште подобар ефект ќе постигнете ако во неа ставите и лаванда пупки. Затворете ја теглата и оставете ја во фрижидер.

3 . Замрзнувач

Оставете внатре чист чорап, полнет со сув талог од кафе .

Страни: 1 2 3