Додајте 2 лажици во утринското кафе: Ги топи килограмите во текот на целиот ден без никакво откажување!Станува збор за крем за кафе, кој освен што е вкусен, одлично делува и на вашиот метаболизам.
Ако и вие штом ги отворите очите пиете кафе, морате да го знаете ова.
Станува збор за крем за кафе, кој освен што е вкусен, одлично делува и на вашиот метаболизам.
Потребни состојки:
1 лажичка цимет во прав
3/4 шоља кокосово масло
половина шоља мед
Подготовка и начин на користење:
Во соодветен сад измешајте ги сите состојки да добиете фина смеса. Оваа смеса држете ја во стаклен сад, тегла, на пример.
Секое утро од оваа смеса во кафето, додека е врело, додајте 1 – 2 лажички. Потоа бргу измешајте и готово. На овој начин ќе го подобрите и вкусот на кафето.
А, притоа ќе внесете здрави состојки како што се цимет и кокосово масло кое е едно од најздравите.
Секој ден по една шоља од овој напиток и ќе забележите значителни промени во вашето тело а посебно на килограмите. Пијте секој ден, наутро.