Доаѓаат многу ниски температури – подгответе ја топлата облекаДенес (22.09.2016) очекуваме северен ветер , доцна попладне и во текот на утрешната вечер се очекува и разведрување на времето.


-Сево ова ќе придонесе од од петок па за време на викендот да имаме многу ниски утрински температури кои ќе се движат во интервал од 2 до 9 степени. На највисоките планински места има можност температурите да се спуштат под 0 степени.

– Релативно свежо време ќе имаме и преку ден.


Временската прогноза ја подготви СЛАВЧО ПОПОСКИ