Џенифер Лопез е најсексипилната жена на сите времињаАмериканската компанија Victoria’s Secret ја одреди најсексапилната жена за сите времиња. Тоа е американската пејачка и актерка Џенифер Лопез.

Изборот се случи на церемонијата What Is Sexy? Според информации на Fashionmag за најсексапилна актерка е наведена Кери Вашингтон, а меѓу пејачките Деми Ловато.


Victoria’s Secret е компанија специјализирана за производство на долна облека, облека, додатоци и козметика.

Нејзината централа е во Колумбус, Охајо. Првото ревија на нејзини производи е во 1995 г.