Денес следи промена времето! Еве какво време не очекуваДенес (08.03.2016) времето во Македонија ќе биде умерено облачно со подолги сончеви периоди.


Температурата ќе се движи од 10 до 19 степени.

Од среда следува период на променливо облачно време со чести врнежи од дожд.