Loading...

Даки Тот – црната девојка која плени со својата убавина


Со совршена убавина, Даки Тот денес е австралиски модел со милиони фанови, а нејзината убавина често ги привлекува и големите светски брендови. Таа е родена во Јужен Судан и сонувала да стане модел уште од детството. Првиот чекор и бил учеството во популарниот проект “Американскиот следен топ модел”. Кога таа влегува во шоуто, има само 17 години, но е доста критикувана од страна на стилистите. После 2 години таа ја пронаоѓа енергијата и довербата за враќање во светот на модата.

 

Страни: 1 2 3