Чоколадни коцки со лешници кои се прават за 5 минутиСосотојки:

4 филџани ситно мелен шеќер

1/2 филџан какао во прав

1/4 филџан млеко

1/2 филџан путер

2 лажички екстракт од ванила

Грст пржени,исецкани лешници

Подготовка:

Страни: 1 2