Четири познати жени кои одлучија да немаат децаСекој во Холивуд и во целиот свет ги знае нивните имиња. Ги обожаваат, се поклонуваат, ги подигаат на култ …


Тие се познати жени кои имаат направено многу за својата кариера. Дури и повеќе отколку што e потребно.

Не е јасно дали причината за не создавање на генерација е слава и патот кон врвот, или лични мотиви кои не можеме да ги знаеме, но овие четири дами немаат деца …


Хелен Мирен е прославена актерка со многу инспиративни улоги. Иако има среќен семеен живот со нејзината половина, Хелен никогаш не одлучила да роди или да посвои деца.

Рене Зелвегер е идол на многу жени ширум светот за нејзиното учество во дневниот весник Бриџит Џонс. Иако има дете во филмската серија, вистинската актерка нема потомство.


Џенифер Анистон помина низ бучен брак и развод со Бред Пит, а потоа направи семејство со својот колега Џастин Теру. Меѓу нејзините професионални обврски и лична драма меѓу двата брака, таа не доби дете.

Опра Винфри докажа на светот колку опасна жена е и дека може да балансира помеѓу кариерата и семејната среќа, бидејќи може да се пофали со еден од најдолгите и успешни холивудски бракови. Таа сепак нема деца.